Profil

úvod

1

Společnost KASTT®, spol. s r.o. je původně českou odbornou firmou, která působí především na tuzemském a evropském trhu již od roku 1990. Od doby svého vzniku se firma postupně vypracovala mezi významné společnosti působící v oblastech vzduchotechnika, klimatizace, chlazení a výroby rotačních a deskových výměníků pro účely rekuperace tepla. Společnost je od roku 2004 součástí celosvětově působící skupiny Vinci.

V rámci svého oboru nabízíme a zajišťujeme následující činnosti:

Výrobu rotačních a deskových rekuperačních výměníků tepla

  • Servis rekuperátorů, servis vzduchotechniky a klimatizace
  • Kompletní dodávky technologických souborů VZT zařízení
  • Výrobu vzduchotechnického SPIRO potrubí, včetně tvarovek
  • Výrobu vzduchotechnických komponentů a pomocných ocelových konstrukcí
  • Zprovoznění, vyregulování a proměření parametrů VZT zařízení
  • Protipožární opatření související s oborem vzduchotechniky včetně revizí
  • Projekční činnost (vzduchotechnika, chlazení, měření a regulace)
  • Poskytování poradenské činnosti v rámci shora uvedených prací

V roce 2012 jsme získali pro vlastní výrobu rotačních výměníků certifikát Eurovent.

Naším cílem je poskytovat vysoce kvalitní odborné služby a uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků.

historie

Klimatisace2-016-kopie

1990: začátky podnikatelské aktivity fyzické osoby Petra Tajzlera

1991: založení společnosti KASTT® – projekce, kompletované zakázky a servis tepelné techniky

1998: zahájení výroby rotačních rekuperátorů – tepelné výměníky

2004: zahájení výroby deskových rekuperátorů

17.12.2004: vstup do skupiny VINCI ENERGIES – součást přední celoevropské skupiny

současnost

Kastt-provoz-011-kopie

V současnosti se společnost KASTT® zabývá především výrobou rekuperátorů, projekcí, montáží a servisem vzduchotechnických a klimatizačních zařízení a celků.

V roce 2009 jsme podstatně rozšířili výrobní halu tak, abychom mohli vyhovět požadavkům našich zákazníků i v nejvyšší sezóně. Pravidelně investujeme do moderního strojního vybavení a vyvíjíme nové výrobky.

Od konce roku 2004 je firma KASTT®, součástí skupiny VINCI. Ta představuje jedno z největších světových uskupení v oblasti stavebnictví a koncesí zaměstnávající více než 180 tis. lidí ve zhruba 100 zemích.

Sídlo firmy se nachází v budově HSC a.s. v Hradci Králové. Výrobní činnost je soustředěna ve vlastních výrobních a skladovacích prostorách firmy v Hradci Králové – Svobodných Dvorech o celkové ploše 12.500 m2.

novinky

Aquatherm 2016 – přednáška o rotačních výměnících

V rámci 21. mezinárodního odborného veletrhu vytápěcí, ventilační, klimatizační, měřící, regulační, sanitární a ekologické techniky AQUATHERM Praha prezentovala naše společnost nové trendy rotačních výměníků zpětného získávání tepla.

V úvodu byla představena společnost Kastt. Dále byla řešena problematika požadavků směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES na požadavky na ekodesign větracích jednotek ve vztahu k rotačním výměníkům, používání materiálů pro přenos vlhkosti v rotačních výměnících, zmíněny různé druhy těsnění rotorů s důrazem na nejnovější typ těsnění (labyrintové) a v neposlední řadě zmíněny možnosti a použití různých typů pohonů rotoru.

 

aquatherm_2016

_____________________________________________________________________________

Nový přístroj pro kontrolu celistvosti torzních tyčí

ultrazvuk

Od 1.1.2016 provádí naše společnost kontrolu torzních tyčí v rotačním výměníku tepla ultrazvukem za pomoci přístroje USM Go. Měření doporučujeme provádět při podezření na poškození torzních tyčí, aby se předešlo dalšímu poškození ROV. Měření se provádí ze středu rotoru, proto je nezbytně nutné zajistit dostatečný přístup.

_____________________________________________________________________________

Účast na veletrhu MCE v Miláně 15.-18.3.2016

Jako již tradičně jsme letos na jaře vystavovali naše produkty – rotační výměníky – na výstavě MCE v Miláně.

A i letos hlavním tématem naší expozice byly rotační výměníky s nejlepší těsností v rámci oboru (certifikovanou zkušebnou v Lutzernu) a dále výměník s čistícím zařízením. Vystavený výměník určený pro přenos tepla a vlhkosti na bázi molekulárního síta je již standardem…

Děkujeme tímto všem zájemcům o naše výrobky, kteří nás na stánku navštívili a těm, kteří se k nám nedostali a mají zájem o informace o naší výrobě, rádi po předchozí domluvě přivítáme přímo u nás ve výrobním areálu v Hradci Králové, nebo přijedeme osobně představit náš standardní výrobní program i novinky.

 

mce_2016

_____________________________________________________________________________

Účast na veletrhu ISH 2015  ve Frankfurtu nad Mohanem

Ve dnech 10.-14. dubna 2015 jsme se ve Frankfurtu n. M., jako jedni z vystavovatelů, zúčastnili největšího a nejvýznamnějšího Evropského veletrhu v oblasti TZB (vytápění, chlazení, voda, energie) – ISH 2015. Náš stánek měl, stejně jako před dvěma lety, velkou návštěvnost.

Hlavním, námi vystavovaným produktem, byly rotační výměníky. Jeden z nich byl osazen patentovanou převratnou technologií v oboru rekuperace tepla – LABYRINTOVÝM TĚSNĚNÍM a druhý byl osazen rotorem s přenosem tepla a vlhka (entalpický) a speciálním čistícím zařízením. Mimořádnost rotoru pro přenos entalpie byla v použité vrstvě k přenosu vlhkosti a to pomocí molekulárního síta (ZEOLIT). Tyto rotory vyrábíme od ledna 2014. Dále jsme vystavovali nový systém dělení velkých rotorů a v neposlední řadě taktéž deskový výměník v epoxidovém provedení.

Děkujeme všem partnerům, kteří nás na ISH 2015 navštívili, za projevený zájem. Rádi vás i zájemce, kteří nás na veletrhu nezastihli, přivítáme po předchozí domluvě přímo u nás ve výrobním areálu v Hradci Králové, nebo přijedeme osobně představit náš standardní výrobní program i novinky.

141

_____________________________________________________________________________

Labyrintové těsnění

Na veletrhu v Miláně jsme 18.-21.3.2014  úspěšně představili nový typ těsnění zajišťující těsnost rotoru nad 98,5%.

Tesny rotor A4_CZ_0001

Tesny rotor A4_CZ_0002

 

certifikace

Dne 26.4.2012 jsme získali pro naše rotační výměníky certifikát společnosti Eurovent Certification Company.

ISO-9001-2009-CZcert3

ToTop